Czternaścioro pracowników socjalnych z jednostek funkcjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego odebrało nagrody starosty podczas I Gali „Pomocni – Wszechmocni”. - Ich oddanie sprawia, że nasza społeczność staje się nie tylko silniejsza, ale także bardziej ludzka – mówi o laureatach Jarosław Matłach.

Nagrody dla pomocnych-wszechmocnych
Nagrodzeni pracownicy socjalni wraz z wicemarszałek Sylwią Jaskulską, starostą Jarosławem Matłachem i naczelnik Iwoną Chełchowską

I Gala „Wszechmocni – Pomocni” odbyła się w miniony piątek w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Okazją do jej zorganizowana był obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego. Jak mówi starosta Jarosław Matłach, inspiracją dla szczycieńskiej uroczystości stała się coroczna gala odbywająca się pod patronatem marszałka województwa. - Doszliśmy do wniosku, że to dobry pomysł, który warto przeszczepić na nasz grunt - tłumaczy.

Laureaci byli nominowani przez kierowników działających w powiecie jednostek zajmujących się pomocą społeczną – DPS-u, domów dziecka, środowiskowych domów samopomocy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Kandydatury wraz z uzasadnieniami akceptowała Kapituła pod przewodnictwem naczelnik wydziału edukacji i pomocy społecznej w Starostwie Powiatowym, Iwony Chełchowskiej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.