Była mieszkanka Rańska, od kilkudziesięciu lat mieszkająca w Düsseldorfie Ilse Masuch otrzymała nagrodę im. Królewny Anny Wazówny, najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Kościół Ewangelicko – Augsburski w Polsce. Kapituła doceniała wieloletnie zaangażowanie laureatki w remonty zabytkowych świątyń w Pasymiu, Szczytnie i Rańsku. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w pasymskim kościele ewangelickim.

Nagrodzona za miłość do małej ojczyzny
Ilse Masuch odebrała nagrodę z rąk zwierzchnika Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce bp. Jerzego Samca (trzeci z prawej) w obecności prezesa Synodu ks. dr. Adama Maliny (drugi z lewej), zwierzchnika Diecezji Mazurskiej bp. Pawła Hause (drugi z prawej) oraz proboszczów z Pasymia i Szczytna – ks. Witolda Twardzika (pierwszy z prawej) i ks. Adriana Lazara

WYRÓŻNIENIE ZA RATOWANIE ZABYTKÓW

W sobotę (6 sierpnia) w pasymskim kościele ewangelicko – augsburskim odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Królewny Anny Wazówny. W tym roku otrzymała ją pochodząca z Rańska Ilse Masuch. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Kościół Ewangelicko – Augsburski w Polsce. Do tej pory jej laureatami były organizacje i instytucje działające m.in. na rzecz pojednania polsko – niemieckiego. Ilse Masuch jest pierwszą osobą indywidualną uhonorowaną przez kapitułę przyznającą nagrodę. Tegoroczna laureatka została doceniona za wieloletnie działania na rzecz zachowania zabytkowych kościołów w Rańsku, Szczytnie i Pasymiu, poprzez organizowanie pomocy finansowej na ich renowację.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.