Już nie do 25 zł jak wcześniej planowano, a do 28 zł wzrośnie stawka naliczana mieszkańcom gminy Dźwierzuty za produkowane śmieci. Ci, którzy nie będą chcieli ich kompostować zapłacą 36 zł. To najwyższa cena jaka teraz będzie naliczana w powiecie szczycieńskim.

Najdroższe śmieci w powiecie
Przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty Arkadiusz Nosek: - Podnoszenie ludziom podstawowych kosztów utrzymania z pewnością nie jest decyzją łatwą. Nie ma jednak innego wyjścia

Uchwała o podniesieniu stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi trafiła na obrady sesji Rady Gminy już trzy tygodnie temu. W ostatniej chwili została jednak zdjęta z porządku, bo radni mieli uwagi do treści zawartych w uzasadnieniu uchwały i sporządzonej kalkulacji kosztów.

Wychodzi na to, że były one zaniżone. Poprzedni projekt przewidywał bowiem, że stawka wzrośnie z 20 do 25 zł lub z 28 do 33 zł (ta druga wersja dotyczyła osób, które nie kompostują odpadów). Tym razem na piątkowe obrady wójt przedłożyła propozycję, by stawki podnieść już nie o 5, a o 8 zł, a osobom, które nie wywiązują się z obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny ustalić je w wysokości 72 zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.