Po wyborach samorządowych w powiecie szczycieńskim została już tylko jedna niewiadoma. W niedzielę 4 listopada mieszkańcy Szczytna zdecydują w drugiej turze o tym, kto będzie burmistrzem miasta. W innych samorządach rozstrzygnięcia są znane. W naszym kurkowym podsumowaniu prezentujemy największych wygranych i przegranych wyborczego starcia.

WYGRANI

1. Sławomir Wojciechowski

Najwięksi wygrani i przegraniPalmę pierwszeństwa bezapelacyjnie przyznajemy wójtowi gminy Szczytno Sławomirowi Wojciechowskiemu. Sprawujący rządy już od 17 lat włodarz nie znudził się mieszkańcom, o czym świadczy liczba oddanych na niego głosów – 3952. Żaden ze startujących w tegorocznych wyborach kandydatów nie uzyskał takiego poparcia. W porównaniu do 2014 r., Wojciechowski zdołał przekonać do siebie o 34 osoby więcej, co z pewnością nie jest łatwe po tak długim okresie sprawowania władzy.

2. Sylwia Jaskulska

W wyborach do sejmiku zdobyła imponującą liczbę głosów. Zaufało jej 10 493 mieszkańców, co jest bez wątpienia powodem do zadowolenia i sprawia, że to ona wyrasta na postać nr 1 w gronie ludowców  powiatu szczycieńskiego. Na swój wynik Jaskulska ciężko zapracowała niebywałą aktywnością nie tylko w kampanii wyborczej, ale i całej mijającej kadencji, odbywając szereg spotkań oraz uczestnicząc w najważniejszych dla lokalnej społeczności wydarzeniach. Nie wiadomo tylko, czy zachowa wysoką funkcję w nowo wybranym sejmiku zdominowanym przez przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej.  

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.