Reklama

Węgiel

Michalina Dąbkowska, Elżbieta Kasznia, Sławomir Drężek oraz Rozoski Zespół Ludowy to artyści skupieni przy GOK-u w Rozogach, którzy zakwalifikowali się do finału III edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury 2022″. O zwycięstwo w poszczególnych kategoriach będą rywalizować 1 maja podczas finału regionalnego w Olsztynku.

Nasi artyści ludowi w finale regionalnego konkursu
W regionalnym finale o zwycięstwo i udział w rywalizacji o ogólnopolski laur wystąpią m.in.: Rozoski Zespół Ludowy …

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” odbędzie się już po raz trzeci. Intencją organizatora - Radia Olsztyn jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową. W tym roku rywalizować będą w pięciu kategoriach: śpiewak, instrumentalista, kapela ludowa, zespół folklorystyczny oraz dziecięcy i młodzieżowy zespół folklorystyczny.

… wokalistka Michalina Dąbkowska …
… wokalistka Elżbieta Kasznia …

Do rozgłośni Radia Olsztyn napłynęła rekordowa liczba ponad 60 zgłoszeń, z czego najwięcej w kategorii zespół folklorystyczny. Komisja konkursowa wyłoniła w ubiegłym tygodniu po trzech finalistów w każdej z pięciu kategorii.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.