Mieszkańcy powiatu szczycieńskiego znajdą się na listach największych partii politycznych startujących w najbliższych wyborach parlamentarnych. Ich miejsca nie są „biorące”, ale nasi kandydaci zapowiadają walkę o mandat.

Nasi chcą do sejmuZatwierdzono już listy ugrupowań, które wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych. Podobnie jak w latach poprzednich, także i teraz na listach największych partii znajdą się ich członkowie i sympatycy z powiatu szczycieńskiego. Przyznane im miejsca nie są najwyższe, bo czołowe zarezerwowano dla najbardziej znanych polityków poszczególnych ugupowań.

LUDOWCY

Ludowcy jedynkę w okręgu olsztyńskim przyznali poseł Urszuli Pasławskiej. Za nią znaleźli się wojewoda Marian Podziewski, poseł Tomasz Makowski – do niedawna w Ruchu Palikota i wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk. Na piątej pozycji jest niedawna wicestarosta szczycieńska Sylwia Jaskulska, obecnie członek zarządu województwa. – Będziemy walczyć o mandat dla niej – zapowiada szef powiatowych struktur PSL, starosta Jarosław Matłach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.