Reklama

Węgiel

Dwumiesięczny staż w akademii piłkarskiej Benfiki Lizbona to marzenie niejednego fana futbolu. Pochodzącemu z Przeździęka Wielkiego Jakubowi Domżalskiemu udało się je spełnić. Będzie tam zdobywał trenerskie doświadczenie, porównywał portugalski system szkolenia z polskim, a także poznawał język i kulturę aktualnych mistrzów Europy w piłce nożnej.

Nasz człowiek w Benfice
Jakub Domżalski: - Myślę, że ten staż da mi dużo jako początkującemu trenerowi

Z ZAWODNIKA NA TRENERA

22-letni Jakub Domżalski pochodzi z Przeździęku Wielkiego. Od dziecka jego pasją była piłka nożna. - Pierwsze piłkarskie kroki stawiałem na własnym podwórku pod okiem taty Zdzisława – wspomina Jakub. Do pierwszego klubu, Redy Szczytno, trafił mając 12 lat. Później jako senior przez kilka lat występował w Omulwi Wielbark. - Moją czynną grę w piłkę nożną zawiesiła kontuzja, która sprawiła, że na mój ukochany sport zacząłem patrzeć nie z perspektywy zawodnika, a trenera – mówi. Jako szkoleniowiec zadebiutował w Gedanii Gdańsk, gdzie przez ostatni rok prowadził grupę naborową rocznika 2006.

STAŻ W LIZBONIE

W wakacje na stronie internetowej pomorskiego oddziału PZPN-u znalazł ogłoszenie o projekcie „Portugalski wzorzec piłkarski” realizowanym przez Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.