Trzech włodarzy z powiatu szczycieńskiego znalazło się w gronie 11 samorządowców z Warmii i Mazur wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Dodatkowy zaszczyt spotkał starostę Jarosława Matłacha, którego jednogłośnie wybrano na szefa Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Nasz starosta na czele wszystkich starostów
W obecności wojewody Radosława Króla starostę Jarosława Matłacha odznaczył wiceminister Jacek Protas

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Stanowią one wyraz uhonorowania za codzienną pracę na rzecz wspólnoty samorządowej oraz krzewienie idei samorządności.

Odznaczenia z rąk wiceministra Jacka Protasa i wojewody Radosława Króla otrzymało 11 osób, w tym aż 3 z powiatu szczycieńskiego. To były burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka, który sprawował swój urząd przez 22 lata, były wójt Rozóg, a wcześniej radny powiatowy Zbigniew Kudrzycki i Jarosław Matłach, od 22 lat nieprzerwanie radny powiatowy, a od 18 lat starosta szczycieński. Wcześniej także związany z pracą w jednostce samorządowej. Zaczynał w 1994 roku jako nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Wielbarku, a w latach 2001-2006 był jej dyrektorem.

Starostę Matłacha spotkało jeszcze jedno wyróżnienie

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.