Reklama

Węgiel

Czy przygotowana przez projektanta Adama Wardęckiego nowa wersja przebiegu obwodnicy w oparciu o wariant 3 zyska akceptację drogowych decydentów? Na to liczą mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegać ma jej trasa obwodnicy. Pojawiają się przy tym jednak inne znaki zapytania.

Nasz wariant nie zburzy nawet psiej budy
Przygotowany przez Adama Wardęckiego projekt nie robi nikomu krzywdy. Ale nie ma pewności, czy obwodnica w jakiejkolwiek wersji doczeka się realizacji

Zgodnie z zapowiedzią, delegacja gminy Szczytno w składzie wójt Sławomir Wojciechowski, zastępca Ewa Zawrotna i projektant Adam Wardęcki udała się do olsztyńskiego oddziału GDDKiA, aby zarekomendować swoją propozycję przebiegu obwodnicy opartą na wariancie trzecim. Projekt ma być teraz analizowany przez fachowców pracujących nad przebiegiem obwodnicy Szczytna.

POPRAWKI DO WARIANTU TRZECIEGO

O szczegółach wprowadzonych poprawek do wariantu 3 dyskutowano podczas spotkania zorganizowanego w poniedziałek w Urzędzie Gminy Szczytno.

- GDDKiA zaproponowała nam takie warianty obwodnicy, które nikomu nie odpowiadają. Dlatego na własną rękę postarałem się przygotować optymalny przebieg trasy, który będzie ingerować tylko w siedem nieruchomości niezamieszkałych osób prywatnych. Ale nie zrobi nikomu krzywdy, nie zburzy żadnego budynku, ani nawet psiej budy – mówił autor projektu Adam Wardęcki z Nowego Gizewa. Naniesione przez niego poprawki do 3 wariantu dotyczą czterech obszarów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.