Miniona sobota była świętem Kresowian oraz wszystkich miłośników Kresów mieszkających w Szczytnie. Po raz piąty w Miejskim Domu Kultury odbyły się „Kaziuki – Wilniuki”, gromadząc jak co roku komplet publiczności. Gwiazdą tegorocznego koncertu był obchodzący jubileusz 65-lecia Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia”. Wcześniej, z udziałem gości z Wileńszczyzny, miało miejsce uroczyste nadanie imienia rondu Kresowiaków.

Nasze Kresy ukochane...
Obchodzący w tym roku jubileusz 65-lecia Polski Zespół Artystyczny „Wilia” zachwycił i wzruszył szczycieńską publiczność

RONDO KRESOWIAKÓW

„Kaziuki – Wilniuki” na stałe wpisały się już do kalendarza szczycieńskich imprez. Wydarzenie, które zastąpiło popularne „Dni Kresowe” organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko – Nowogródzkiej, cieszy się niezmienną popularnością wśród mieszkańców. Świadczy o tym to, że bilety na kaziukowy koncert rozchodzą się niczym świeże bułeczki. W minioną sobotę kresowe święto zawitało do Szczytna już po raz piąty. W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, choćby ze względu na 30-lecie istnienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wileńsko – Nowogródzkiej, którego prezesem jest Janina Surgał. Kolejny powód to nadanie rondu u zbiegu ulic Leyka, Polskiej, Wileńskiej i Piłsudskiego imienia Kresowiaków.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.