W ostatnich tygodniach wiele osób zatrudnionych w instytucjach samorządowych w powiecie szczycieńskim przeszło na emeryturę. Rekord padł w szczycieńskiej SP nr 6. Tam z aktywnością zawodową pożegnało się aż siedmioro nauczycieli oraz trzy osoby z administracji i obsługi. Większość pedagogów, za namową dyrektor, zgodziła się kontynuować pracę, już jako emeryci, do końca roku szkolnego.

Nęcące emerytury
Nauczyciele z SP nr 6, którzy po półroczu przeszli na emeryturę, po namowach dyrektor Ewy Bakalarskiej zgodzili się pracować jeszcze do końca roku szkolnego

SKĄD WEŹMIEMY NA ODPRAWY?

Na przełomie stycznia i lutego nastąpił w powiecie prawdziwy wysyp nowych emerytów. Decyzję o zakończeniu aktywności zawodowej podjęło wiele osób piastujących m.in. stanowiska kierownicze, w tym dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu, powiatowy lekarz weterynarii, a także długoletnie pracownice urzędów gmin w Świętajnie i Wielbarku. Rekord odejść na emeryturę padł w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Łącznie w tym roku szkolnym decyzję taką podjęło siedmioro nauczycieli i troje pracowników administracji i obsługi. Temat poruszyli nawet radni podczas lutowego posiedzenia komisji oświaty.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.