Przebudowana droga Olszyny - Gawrzyjałki, to kolejna już inwestycja dokonana wspólnymi siłami powiatu i gminy Szczytno. Przedstawiciele obu samorządów w obecności wojewody podsumowali zrealizowane w ostatnim czasie wspólne zadania drogowe.

Nie będą już uciekać przed ciężarówką
Starosta Jarosław Matłach cieszy się z oddania do użytku kolejnej wyremontowanej drogi powiatowej i liczy teraz na wsparcie rządu w staraniach gmin Mazur Południowych o budowę „Via Masurii”

Teren powiatu szczycieńskiego obejmuje blisko 600 km dróg, które mają status powiatowych. Ich stan wciąż jest jeszcze niezadowalający. Jedna piąta to drogi nieutwardzone. Poprawie tego stanu służą realizowane przez starostwo wspólnie z zainteresowanymi gminami przebudowy poszczególnych odcinków. Samorządy dzielą się kosztami po połowie, sięgając przy tym po dofinansowanie zewnętrzne.

- W ostatnich sześciu latach wydaliśmy na drogi 58 mln z dofinansowaniem w wysokości 20 mln. Razem z sąsiednimi samorządami wykonaliśmy 102 zadania – mówił starosta Jarosław Matłach podczas spotkania zorganizowanego w Niedźwiedziach z okazji zakończenia przebudowy drogi Olszyny-Gawrzyjałki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.