Gmina Szczytno jest jednym z trzech samorządów w powiecie szczycieńskim, w którym nie jest wydzielany fundusz sołecki. Podobnie będzie także w roku przyszłym, ale tu w odróżnieniu od pozostałych gmin decyzja nie zapadła jednogłośnie.

Nie chcą bawić się z funduszem
Radna Jadwiga Golon: - Bardzo miło się czyta o tym, co sołectwa w innych gminach zamierzają robić. Można im tylko pozazdrościć. Wójt Sławomir Wojciechowski: - Te zadania są także ujęte w naszym budżecie

Do końca marca gminy, które nie zamierzają wydzielać w swoich budżetach funduszu sołeckiego mają czas na podjęcie uchwał deklarujących taki zamiar. Jako pierwsze uczyniły to Dźwierzuty, a następnie Wielbark. W miniony czwartek decyzję w tej sprawie mieli podjąć radni gminy Szczytno. W odróżnieniu od dwóch pierwszych samorządów, tu nie było jednomyślności. Radna Jadwiga Golon zaproponowała, aby głosowanie nad uchwalą przełożyć na inny termin.

- Jest to podejmowanie decyzji poza plecami naszych mieszkańców. Można by tę sprawę poruszyć na spotkaniach z nimi. Niech by się wypowiedzieli na nich, czy chcą, czy nie chcą funduszu, bo to przecież ewidentnie ich dotyczy – argumentowała radna.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.