Władze gminy Jedwabno, mając już dość lawinowo płynących od mieszkańców skarg na zimowy stan utrzymania dróg, opublikowały w swoich mediach społecznościowych wykaz ich zarządców wraz z numerami telefonów, pod które należy kierować uwagi. Najwięcej zastrzeżeń, co raczej nikogo już nie dziwi, dotyczy odcinków powiatowych. - Z roku na rok jest coraz gorzej – skarży się mieszkanka Szuci Agata Tyc.

Nie do nas te pretensje
Co roku najwięcej skarg na zimowe utrzymanie dróg dotyczy odcinków powiatowych. Wójt Sławomir Ambroziak ma już dość zbierania za to batów od mieszkańców

JEST CORAZ GORZEJ

Stan zimowego utrzymania dróg w powiecie szczycieńskim co roku podnosi ciśnienie ich użytkownikom. A im warunki trudniejsze, tym więcej skarg i uwag. Często, zamiast bezpośrednio do zarządców, spływają one do urzędów poszczególnych gmin, gdzie gromy spadają na ich władze oraz podległych im urzędników. Najwyraźniej dość tej sytuacji mieli już w Jedwabnie. Tam, na początku stycznia, na oficjalnej stronie gminy w mediach społecznościowych zamieszczony został wykaz dróg wraz z informacjami, kto odpowiada za ich stan. Podano też numery telefonów, pod które należy zgłaszać uwagi. Wójt Sławomir Ambroziak nie kryje, że to skutek licznych zgłoszeń i skarg od mieszkańców. - Najwięcej z nich dotyczy dróg powiatowych – mówi włodarz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.