Komenda Powiatowa Policji odmówiła skierowania do sądu wniosku o ukaranie organizatorów debaty przedwyborczej kandydatów na burmistrza Szczytna odbywającej się w ratuszu. Ubiegający się o ten urząd Henryk Żuchowski złożył na tę decyzję zażalenie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zapowiada też skierowanie skargi na działania szczycieńskich funkcjonariuszy do prokuratury, dopatrując się w nich pobudek politycznych.

Nie dostrzegli agitacji

Czy debata zorganizowana w budynku szczycieńskiego ratusza na kilka dni przez II turą wyborów miała charakter agitacji? Zdaniem Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – nie. - Po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym nie stwierdzono, aby doszło do popełnienia wykroczenia i nie skierowano wniosku o ukaranie – informuje podkom. Aneta Choroszewska – Bobińska, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

Podczas analizy zgromadzonych dowodów nie stwierdzono, aby podczas wspomnianej debaty podejmowano różnorodne przedsięwzięcia propagandowe mające na celu pozyskanie poparcia wyborców dla prezentowanego programu wyborczego oraz kandydatów albo w celu zniechęcenia wyborców do programu i kandydatów innego uczestnika kampanii wyborczej - czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez zastępcę komendanta powiatowego podinsp. Tomasza Michalczaka. Podkreśla on także, że organizatorem debaty było Radio Olsztyn, a nie osoby powiązane z którymkolwiek z komitetów wyborczych, czy też pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

Składający zawiadomienie w tej sprawie były kandydat na burmistrza Henryk Żuchowski z tym stanowiskiem się nie zgadza.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.