Budowa basenu to najbardziej oczekiwana przez mieszkańców Szczytna inwestycja. Na razie nie mogą oni korzystać nawet z będącej w remoncie i nieczynnej ze względów sanitarnych pływalni WSPol. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy będzie ona dostępna dla szczytnian. Tymczasem burmistrz Mańkowski namiastkę pływalni widzi w … kąpielisku miejskim.

Nie ma basenu, ale jest kąpielisko
Mieszkańcy Szczytna nie mogą korzystać w swoim mieście z krytej pływalni. Burmistrz Mańkowski nie widzi w tym jednak problemu, bo przecież latem mogą się kąpać w jeziorze

Mieszkańcy Szczytna, aby skorzystać z basenu, muszą wyjeżdżać do Pasymia, Olsztyna, lub Chorzel. Tymczasem z ankiety przeprowadzonej na potrzeby tworzenia strategii rozwoju miasta wynika, że budowa pływalni to jedna z najbardziej oczekiwanych przez nich inwestycji. Do jej realizacji przymierzają się władze sąsiedniej gminy Szczytno, ale samorząd miejski nie wyraża jak dotąd chęci partycypowania w tym zadaniu.

Dla mieszkańców Szczytna od dwóch lat niedostępny pozostaje basen WSPol, którego budowę przed laty wsparło miasto. Ta sytuacja niepokoi miejskich radnych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.