Piekarnia GS w Jedwabnie zakończyła produkcję. Jej wyroby cieszyły się dużym uznaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Wypiekany przez nią chleb zachwalała m.in. Ewa Bem. Prezes GS Ryszard Dunajski konieczność zakończenia działalności piekarni tłumaczy względami ekonomicznymi, głównie wzrostem cen energii elektrycznej i węgla. W najbliższym czasie likwidacji ulegnie także istniejąca od 75 lat spółdzielnia.

Nie pieką już ulubionego chleba Ewy Bem
Wybudowana w 1982 r. piekarnia GS została wystawiona na sprzedaż. Ten sam los czeka też pewnie inne nieruchomości należące do spółdzielni, w tym jej siedzibę na ul. 1 Maja

EWA BEM NIE JADŁA LEPSZEGO CHLEBA

GS w Jedwabnie będzie kolejnym w powiecie, po Dźwierzutach i Pasymiu, który niebawem przejdzie do historii. Na razie spółdzielnia zamknęła swoją piekarnię, działającą nieprzerwanie od 75 lat. Produkowane przez nią pieczywo cieszyło się uznaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale także wśród licznie wypoczywających tu w sezonie wakacyjnym letników. Chleb z Jedwabna chwaliła niedawno na łamach magazynu „Made in Warmia i Mazury” znana wokalistka Ewa Bem. Wspominając czasy, kiedy nie było jeszcze całodobowych sklepów, mówiła o tym, że: w sklepie GS trzeba było godzinę stać po genialny jedwabieński chleb. Do dzisiaj nie jadałam lepszego.

DZIĘKUJEMY RZĄDOWI

Obecna piekarnia GS mieściła się w budynku wybudowanym w 1982 r. Co zdecydowało o zakończeniu produkcji?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.