Rafał Wilczek, a nie Danuta Górska, wystartuje w najbliższych wyborach na burmistrza Szczytna z poparciem PSL-u. - 12 lat temu namawiałem panią Danutę, by ubiegała się o najwyższy urząd w mieście. Teraz widzę, że ludzie potrzebują zmiany – tłumaczy lider ludowców Adam Krzyśków.

Nie pójdą do wyborów z Górską
Liderzy PSL (od lewej) Adam Krzyśków, Sylwia Jaskulska i Jarosław Matłach wierzą, że po najbliższych wyborach ich partia zachowa władzę w powiecie i nadal będzie współrządzić w Szczytnie. Czy kandydujący na burmistrza Szczytna Rafał Wilczek (z prawej) spełni ich nadzieje?

PSL, jako pierwsze ugrupowanie w powiecie szczycieńskim, zaprezentowało swój program, z którym pójdzie do wyborów samorządowych. Podczas konwencji wyborczej, która miała miejsce we wtorek w restauracji „Zacisze” ludowcy przedstawili także swoich kandydatów do samorządów: gminnych, powiatowego i wojewódzkiego.

DWOJE DO SEJMIKU

Na liście do okręgu, który tworzą powiaty nidzicki, mrągowski, piski, giżycki i szczycieński na liście PSL znalazło się dwoje kandydatów z naszego powiatu. Ośmioosobowy zestaw nazwisk otwiera Sylwia Jaskulska, a zamyka Adam Krzyśków. Do zdobycia jest tu sześć mandatów. Dziś cztery dzierżą przedstawiciele PSL, w tym zasiadająca w zarządzie województwa Sylwia Jaskulska.

SILNA GRUPA DO POWIATU

Silną reprezentację stanowić będą kandydaci PSL do Rady Powiatu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.