Plany związane z przeniesieniem Muzeum Mazurskiego z ratusza do budynku szkolnego przy ul. Kasprowicza nie podobają się części radnych i burmistrzowi Szczytna. Przekonują, że ten ostatni obiekt w połączeniu z wieżą ciśnień mógłby przyciągnąć do miasta inwestorów zainteresowanych budową hotelu. - W Szczytnie i okolicach brakuje miejsc noclegowych – zauważa włodarz miasta.

Nie przenoście nam muzeumO przeniesieniu Muzeum Mazurskiego z pomieszczeń w ratuszu do dawnej siedziby Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Kasprowicza mówi się już od kilku lat. Obecnie na finiszu są sprawy związane z geodezyjnym podziałem obiektu, którego właścicielami są miasto i Urząd Marszałkowski. - Na przełomie września i października pojawi się potwierdzający to akt notarialny – informuje Klaudiusz Woźniak, kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.

Gotowy jest już także projekt adaptacji budynku przy ul. Kasprowicza na cele muzealne. Zdaniem kierownika, placówka będzie miała tam zdecydowanie lepsze warunki niż obecnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.