Nasze bezpieczeństwo powinniśmy traktować jako wspólną sprawę. Dlatego reagujmy na wszelkie, nawet drobne nieprawidłowości – apeluje do mieszkańców komendant powiatowy policji Cezary Gołota.

limg("11_FOTO A.JPG", "- Jeżeli razem będziemy zwracać uwagę na nieprawidłowości, to ja gwarantuję państwu, że gmina i powiat będą jednymi

z najbezpieczniejszych w całej Polsce – mówił komendant Gołota");

JAK W KRYMINALNYM FILMIE

Temat bezpieczeństwa był jednym z punktów obrad samorządu gminy Szczytno. Goszczący na nich szef szczycieńskich policjantów insp. Cezary Gołota, już na wstępie, zaprzeczał, że policja jest represyjna.

- Jeśli jest możliwość, stosujemy pouczenia. Tam, gdzie następuje ewidentne przekroczenie przepisów, w skrajnych przypadkach, nakładane są mandaty karne - mówił komendant. Najczęściej sytuacje takie występują w ruchu drogowym i gdy zakłócany jest porządek publiczny. W porównaniu do roku 2012, w ubiegłym jego podwładni wymierzyli o 3 tys. mandatów mniej.

Zebrani nie do końca dawali wiarę słowom komendanta. Za „świeży przykład” podał się radny Adam Żywica, którego tuż przed sesją funkcjonariusze drogówki ukarali mandatem w wysokości 100 zł za jazdę bez niezapiętych pasów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.