Wciąż nie wiadomo, jak miasto zamierza rozwiązać problem braku miejsc w żłobkach. Początkowo wydawało się, że zaradzi temu rozbudowa przedszkola „Bajka”. Dziś ten scenariusz wcale nie jest taki pewny. Burmistrz Krzysztof Mańkowski zapowiada, że w najbliższych dniach przedstawi radnym nową koncepcję. Przewodniczący rady Tomasz Łachacz zastanawia się jednak, czy nie będzie to kolejne rozwiązanie tymczasowe, takie jak adaptacja na potrzeby żłobka pomieszczeń w hali Wagnera.

Nie róbmy kolejnej prowizorki
Przewodniczący Tomasz Łachacz uważa, że miasto powinno rozwiązać problem miejsc w żłobku na lata, choćby przez rozbudowę przedszkola „Bajka”

BUDOWA CZY ADAPTACJA?

Problem braku miejsc w żłobku to jedna z większych bolączek mieszkańców Szczytna. Młode mamy, które chcą wrócić do pracy, muszą się nieźle nagimnastykować, aby zapewnić opiekę swoim pociechom. W najlepszej sytuacji są te mające wsparcie ze strony mam czy babć. Jednak te, które nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny, często są zmuszone płacić opiekunkom. W praktyce często oznacza to wydanie na ten cel jednej pensji.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że miasto zamierza rozwiązać problem, przystępując do rozbudowy przedszkola „Bajka” na ul. Pasymskiej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.