Czy przejścia dla pieszych w Szczytnie są bezpieczne? Wielu kierowców i pieszych uważa, że nie. Do wypadków i kolizji dochodzi nawet tam, gdzie na pierwszy rzut oka zdarzenia takie nie powinny mieć miejsca. Przykładem jest choćby ul. Polska, na której w minionym tygodniu 19-letni kierowca potrącił 57-letniego mężczyznę. Zdaniem zapytanych przez nas ekspertów winni są nieostrożni piesi, kierowcy oraz niewłaściwe oświetlenie pasów.

 Niebezpieczne przejściaWYPADKI NA POLSKIEJ

We wtorek 2 lutego przed godziną 17.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Polskiej naprzeciwko Zespołu Szkół nr 2 doszło do wypadku. Kierujący mercedesem 19-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jadąc w kierunku poczty, potrącił 57-letniego pieszego. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Policja ustala, co dokładnie było przyczyną tego wypadku. To nie pierwsze takie zdarzenie na ul. Polskiej. W listopadzie na przejściu dla pieszych została tam potrącona młoda kobieta. Z kolei w grudniu 2013 r., również na tej samej ulicy, na przejściu naprzeciwko RDT-u ciężarówka uderzyła w pieszą, która doznała poważnych urazów. Na pierwszy rzut oka pasy na Polskiej należą do najbezpieczniejszych w Szczytnie. Po wykonanym przez GDDKiA dziesięć lat temu remoncie biegnącej tędy drogi krajowej, zostały przedzielone wysepkami, poprawiono również ich oświetlenie. Dlaczego więc nadal dochodzi tu do wypadków? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Z TELEFONEM PRZY UCHU

Z danych Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wynika, że rocznie w powiecie dochodzi do kilkunastu zdarzeń z udziałem pieszych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.