Niedawno pisaliśmy o remoncie ul.  Lanca, chwaląc inwestycję, bo teraz jeździ się po tym trakcie równo i gładko.

Niebezpieczne skrzyżowanieJednak ulica to nie tylko wstęga asfaltu. Równie ważne jest właściwe oznakowanie.
Tymczasem nasz stały Czytelnik Zdzisław Moczydłowski informował nas w miniony piątek, że u wylotu tej ulicy w ul. Solidarności nie ma żadnego znaku określającego kto ma tutaj pierwszeństwo przejazdu.
Jeśli go brak, znaczy to, że skrzyżowanie jest równorzędne. Tak jednak nie jest, bo uwaga, na ul. Solidarności stoją znaki „droga z pierwszeństwem przejazdu”. - Ulica z niewłaściwym oznakowania nie powinna być dopuszczona do ruchu! – alarmował wówczas nasz Czytelnik.

NAJBEZPIECZNIEJSZE PRZEJŚCIE W SZCZYTNIE

Okazuje się, że opisanej wyżej inwestycji towarzyszą także inne mankamenty. Tym razem chodzi o oznakowanie poziome, czyli to malowane na jezdni.
Tuż przy tym samym skrzyżowaniu z ul. Solidarności mamy pasy na jezdni, ale z obu stron zamykają je barierki.
- Wygląda na to, że jest to najbezpieczniejsze przejście dla pieszych w Szczytnie, bo nie da rady z niego skorzystać – żartuje nasz Czytelnik Andrzej Stasiak, który poinformował nas o tej niespotykanej gdzie indziej zebrze i przesłał stosowne zdjęcia.

RATUSZ WYJAŚNIA

Ratusz obiecał nam, że w pierwszym przypadku (odnośnie braku znaku) podejmie  bezzwłoczne działania.  I podjął. Trzeba przyznać, że choć interweniowaliśmy po godz. 15.00, znak w chwilę później już stał pod skrzyżowaniem.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.