Inwestor, który planuje budowę wieży telefonii komórkowej w Krzywonodze, złożył już do Urzędu Miasta i Gminy w Pasymiu wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej. Działania te wywołują niepokój mieszkańców. Ich zdaniem, już na obecnym etapie postępowania, trzeba powołać biegłego do spraw oddziaływania pola magnetycznego na ludzi i środowisko.

Niech biegły zbada wieżę
Robert Daniłowicz, podobnie jak inni mieszkańcy Krzywonogi sprzeciwiający się budowie masztu, obawia się, że inwestor nie da za wygraną

Jak już pisaliśmy jesienią, jeden z operatorów sieci telefonii komórkowej chce wybudować w Krzywonodze wieżę nadawczą. Miałaby ona powstać na jednej z prywatnych działek na terenie miejscowości. Planom tym ostro sprzeciwiają się mieszkańcy. W październiku wystosowali do władz gminy Pasym petycję, pod którą podpisało się ponad 40 osób. Wówczas sołtys Krzywonogi wystąpiła do burmistrza Cezarego Łachmańskiego o zorganizowanie spotkania inwestora z mieszkańcami. Włodarz zapowiedział, że do niego doprowadzi, jednak do tej pory się ono nie odbyło. Tymczasem do pasymskiego urzędu wpłynął już wniosek operatora sieci o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji celu publicznego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.