Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie od pięciu lat organizuje akcje poboru krwi. W minionym tygodniu stawiło się tam siedemnaścioro krwiodawców, spośród których do oddania tego bezcennego leku zakwalifikowano czternaścioro. W sumie udało się zebrać ponad 6 litrów życiodajnego płynu.

Niedoceniani krwiodawcy
Andrzej Matusiak (z lewej) oddaje krew ponad 40 lat. Z kolei Arkadiusz Witkowski to „świeżak”, który w akcji poboru wziął udział dopiero drugi raz

Dzięki cennemu darowi, jakim jest krew można uratować komuś życie. Krwiodawcy dzielą się nią z innymi zupełnie bezinteresownie, wiedząc, że osoba, która otrzyma ten niezastąpiony lek pozostanie im nieznana. Na terenie powiatu szczycieńskiego działa kilka klubów HDK. Jednym z nich jest ten ze Świętajna. Tu akcje poboru od pięciu lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury. Podczas akcji przeprowadzonej w środę 29 maja zebrano 6,300 litra tego życiodajnego płynu. Krew oddało łącznie czternaście osób, chętne były jeszcze trzy, ale niestety aktualny stan zdrowia im nie pozwolił w tym dniu na udział w akcji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.