Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja „Dnia Szczycieńskiego Jelenia” zorganizowana w Sasku Małym. Do gospodarstwa agroturystycznego Ewy i Tadeusza Piórkowskich zjechały tłumy gości, na których czekała m.in. degustacja gulaszu z jelenia. Podczas imprezy wręczono także odznaczenia z okazji 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. W gronie odznaczonych znalazł się mający blisko 100 lat Antoni Granacki z Jedwabna.

Gulasz z jelenia przyciągnął tłumy
Pokaz kulinarny w wykonaniu Michała Denesiuka wzbudził duże zainteresowanie, a jeszcze większe – serwowany przez niego gulasz z jelenia

UHONOROWALI NESTORA MYŚLIWYCH

„Dzień Szczycieńskiego Jelenia” odbył się w gospodarstwie agroturystycznym Ewy i Tadeusza Piórkowskich w Sasku Małym w minioną niedzielę. Impreza organizowana przez Urząd Marszałkowski przy wsparciu szczycieńskiego starostwa oraz miejscowych kół łowieckich, zgromadziła tłumy. Jej głównym celem była promocja dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur, a szczególnie dań z dziczyzny. Wydarzenie wpisało się także w obchody 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Z tej okazji zasłużonym myśliwym z kół działających na terenie powiatu szczycieńskiego wręczono odznaczenia. W gronie uhonorowanych znalazł się Antoni Granacki z Jedwabna, który jest równolatkiem PZŁ, bowiem w grudniu skończy 100 lat. Pan Antoni przez lata pracował jako leśnik, a myślistwo od zawsze było jego pasją. Decyzją Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa otrzymał z rąk jego wiceprzewodniczącej, posłanki Urszuli Pasławskiej, odznakę „Darz bór”. Z kolei łowczy okręgowy Roman Amborski wręczył mu Medal 100-lecia PZŁ.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.