Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy członkowie szczycieńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków spotkali się, by podsumować swoją działalność w kończącym się roku. Choć mimo ciężkiej choroby starają się być aktywni, to na co dzień muszą się borykać z wieloma problemami. Ich największą bolączką są wysokie ceny leków oraz trudności w dostępie do lekarzy specjalistów.

Niesłodkie życie ze słodką chorobą
Platynowy Medal „Za Zwycięstwo nad Cukrzycą” otrzymała prezes szczycieńskiego koła PSD Urszula Kowalska. Wręczyła go jej ustępująca burmistrz Danuta Górska

W środę 14 listopada obchodzony był Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji w restauracji „Pryma” odbyło się spotkanie członków szczycieńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Udział w nim wzięli także przedstawiciele władz samorządowych – burmistrz Danuta Górska oraz sekretarz powiatu Stefan Januszczyk. Koło PSD w Szczytnie skupia obecnie 64 osoby. Co roku jednak z tego grona choroba zabiera kilku członków. - W tym roku odeszło ich już czworo – zauważa ze smutkiem członek zarządu koła, Zygmunt Kowalski. Rocznie w całej Polsce na cukrzycę umiera ok. 20 tysięcy ludzi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.