To duże zaskoczenie dla wszystkich obserwatorów szczycieńskiej sceny samorządowej. Radna Anna Rybińska, która od początku bieżącej kadencji należała do najbardziej zagorzałych krytyków burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego zapowiedziała, że zagłosuje za udzieleniem mu wotum zaufania. Co ją do tego skłoniło? - Tak podpowiada mi sumienie. Nie mam się do czego przyczepić, jeśli chodzi o jego działalność w ubiegłym roku – odpowiada radna.

Radni osądzą burmistrza
Tego chyba nikt się nie spodziewał – radna Anna Rybińska zagłosuje za udzieleniem burmistrzowi Mańkowskiemu absolutorium i wotum zaufania

CZY HISTORIA SIĘ POWTÓRZY?

W środę, już po zamknięciu tego wydania „Kurka”, odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której radni debatowali nad „Raportem o stanie miasta” oraz udzieleniem burmistrzowi Krzysztofowi Mańkowskiemu wotum zaufania i absolutorium. Rok temu nie uzyskał on ani jednego, ani drugiego, choć wydawało się, że głosowanie nad absolutorium, w sytuacji, kiedy wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, jest tylko czystą formalnością. Włodarz zaapelował wówczas do radnych, by byli konsekwentni i złożyli wniosek o przeprowadzenie referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzieliby się nie tylko w sprawie odwołania jego, ale i całej rady. Ci jednak na ten krok się nie zdecydowali, tłumacząc, że na krótko przed wyborami byłoby to nieuzasadnione.

WAHANIA RADNYCH

Na kilka dni przed sesją sondowaliśmy panujące w radzie nastroje, aby się dowiedzieć, czy tym razem Mańkowski otrzyma wotum zaufania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.