Gorzej niż przed rokiem wypadły szczycieńskie technika i liceum w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”. Wszystkie zaliczyły znaczące spadki. Tylko Zespół Szkół nr 3 utrzymał znak jakości w postaci brązowej tarczy. Dyrektorzy placówek słabsze noty tłumaczą m.in. zdalnym nauczaniem w okresie pandemii.

Niższe noty naszych szkół
Przed rokiem w rankingu techników ZS nr 2 był na 3. miejscu w województwie, teraz spadł na 20. To i tak najlepsza lokata spośród wszystkich szczycieńskich szkół zestawieniu „Perspektyw”

WSKAZÓWKA NA PRZYSZŁOŚĆ

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wyniki 25. edycji Rankingu Liceów i Techników przygotowanego przez „Perspektywy”. Analizie poddano w nim osiągnięcia 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) o 1185 techników (spośród 1745). Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, przed którymi stoi ważna decyzja dotycząca wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zasady zestawienia ustaliła Kapituła złożona m.in. z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.