Na antenie radiowej Czwórki gościł niedawno ks. Dawid Hulecki, posługujący od paru tygodni w szczycieńskim  kościele Wniebowzięcia NMP. Ks. Dawid, choć kapłanem jest od zaledwie trzech lat, dał już się poznać jako duszpasterz z niebanalnymi pomysłami.

Nocne czaty księdza DawidaA to zabierze młodą parę na poślubną przejażdżkę (fot. 1), a to zaprojektuje aplikację służącą do komunikowania się między kapłanami a wiernymi.
W Czwórce wystąpił w cyklicznym programie „Nocne czaty”. Jak ks. Dawid przyznał w rozmowie z prowadzącym Mariuszem Pieśniewskim, lubi wieczorową porę – audycja nadawana jest w niedziele o 21.05. Radiowa pogawędka, przerywana fragmentami muzyki z filmów o rozmaitych superbohaterach, dotyczyła dobra czynionego nie tylko w ekranowej rzeczywistości. Williama Wallace’a z „Walecznego Serca” kapłan porównał do Jezusa, a w umięśnionym i bezlitosnym dla wroga  Johnie Rambo docenił roztropność.  Trochę innych superbohaterów, pomagających w prostych codziennych sprawach typu zrobienie komuś zakupów czy przeprowadzenie na drugą stronę jezdni, w zwyczajnym świecie także nie brakuje. Z rozmowy nietrudno było wywnioskować, by nie chwalić się tym od razu na rozmaitych facebookach i innych instagramach – sama radość z czynienia dobra powinna dawać wystarczającą satysfakcję.
Audycji  (nadanej  10 maja) można posłuchać w Internecie.

ŻYCZLIWE SĄSIADKI

Treść opisywanej audycji skojarzyła się „Kurkowi” automatycznie z pewną sympatyczną wywieszką, która w dwóch egzemplarzach jest do przeczytania przy wejściach do jednego z bloków w Szczytnie (fot. 2). Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są wprawdzie regularnie łagodzone, ale nie brakuje starszych osób bojących się opuścić choćby na pół godziny  mieszkanie lub mających z tym problem właśnie z racji wieku. Dla takich ludzi owe „sąsiadki spod 14” to prawdziwy dar od losu – lokalne superbohaterki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.