Żaden ze zgłoszonych do konkursu na stanowisko naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego kandydatów nie spełniał oczekiwań komisji. W tej sytuacji burmistrz Krzysztof Mańkowski powierzył tę funkcję Aleksandrze Toczek, pracującej przez ostatnie lata w Wydziale Gospodarki Miejskiej, a wcześniej - Promocji. - Chcę, aby ten wydział był jednym z wiodących i mam nadzieję, że pani Aleksandra się do tego przyczyni – uzasadnia swoją decyzję burmistrz.

Nowa naczelnik spoza konkursu
Aleksandra Toczek w Urzędzie Miejskim w Szczytnie pracuje od 2014 r.

Utworzenie Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego to jedna z pierwszych decyzji burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego po wygranych jesiennych wyborach. Na stanowisko naczelnika ogłoszono konkurs. Zgłosiło się czterech kandydatów, ale tylko dwóch spełniało wymogi proceduralne i przeszło do drugiego etapu. Nie przyniósł on jednak rozstrzygnięcia. - Komisja nie rekomendowała mi żadnego z kandydatów – informuje burmistrz.

W związku z tym z początkiem lutego na stanowisko naczelnika nowo utworzonej komórki powołał pracującą przez ostatnie lata w Wydziale Gospodarki Miejskiej Aleksandrę Toczek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.