Niedawno zmieniło się kierownictwo szczycieńskiego schroniska dla zwierząt „Cztery Łapy”, wkrótce przyszedł także czas na zmianę wyglądu frontowej ściany obiektu.

Nowe oblicze schroniskaNie da się ukryć – wszystko potrzebuje w końcu odświeżenia. Czy pamiętamy napis „Te, co miauczą i szczekają, do schroniska zapraszają”, nawiązujący do piosenki z dawnego telewizyjnego „Zwierzyńca”? Rzeczonego napisu już nie ma, podobnie jak innych, barwnych elementów plastycznych wykonanych niegdyś przez gimnazjalistów. Jeszcze pod koniec poprzedniego miesiąca na białym tle pojawiły się podobizny pupili w oszczędniejszej wersji kolorystycznej (fot. 1) , a stroną artystyczną zajęły się dwie utalentowane plastycznie panie: Aleksandra Mackiewicz i Wioletta Wojtal.

 

POCIĄG RETRO ZNÓW W SZCZYTNIE

Po raz kolejny w sezonie letnim przez nasz powiat przejedzie pociąg retro. Tym razem w Szczytnie spędzi on zaledwie parę minut i pomknie w stronę Ełku. Taki sam kurs mieliśmy rok temu (fot. 2). Wówczas puszczono także dodatkowy skład do Wielbarka – teraz w planach takiego przejazdu nie będzie. Firma Turkol zajmująca się organizacją podobnych przedsięwzięć Projekt Mazury 2021 przewidziała na trzy dni – 16-18 lipca. Stare wagony ciągnięte przez lokomotywy spalinowe pojadą głównymi, odnowionymi oraz rzadko używanymi trasami. „Szkwał”, czyli skład relacji Olsztyn-Szczytno-Ełk, wyruszy w sobotni (17 lipca) ranek. Do naszego miasta według nieoficjalnego jeszcze rozkładu jazdy powinien dotrzeć o 9.10. Po dwugodzinnym postoju w Ełku pociąg wróci do stolicy województwa przez Giżycko i Korsze.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.