Znamy już nazwiska kandydatów, którzy biorą udział w konkursie na dyrektora szpitala. Są to mieszkańcy Olsztyna, Biskupca i Piastowa. Tylko jedna osoba, dotychczasowa p.o. dyrektora Beata Kostrzewa, jest mieszkanką naszego powiatu. Nazwisko nowego szefa lub szefowej szpitala poznamy na początku marca.

Nowy dyrektor z początkiem marca

CZWORO KANDYDATÓW

Mariusz Krzemiński z Piastowa, Anatol Nowacki z Olsztyna, Krystyna Nina Łapińska z Biskupca oraz Beata Kostrzewa z Dźwierzut to kandydaci na stanowisko dyrektora szpitala w Szczytnie zakwalifikowani do dalszego etapu konkursu. Za nieco ponad tydzień, 21 lutego komisja konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty Sylwii Jaskulskiej przeprowadzi z nimi indywidualne rozmowy. Po nich nazwisko wybranego kandydata zostanie przedstawione do akceptacji Zarządowi Powiatu. - Nowy dyrektor będzie powołany najprawdopodobniej już z dniem 1 marca – informuje wicestarosta.

Kandydaci ubiegający się o stanowisko to w większości osoby w Szczytnie nieznane. Mariusz Krzemiński z Piastowa ma 43 lata. Ukończył studia wyższe w zakresie agrobiznesu i podyplomowe zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej na SGH. Pracował m.in. jako specjalista w Poczcie Polskiej oraz w TP S.A. Od kilku lat prowadzi własną działalność jako konsultant zarządzania zmianą.

Drugi z kandydatów, Anatol Nowacki z Olsztyna, ma 46 lat. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku w zakresie analityki medycznej. Trzy lata po studiach pracował na uczelni, potem zajmował kierownicze stanowisko w Lublinie. Skończył studia podyplomowe na wydziale geodezji, specjalizując się w obrocie nieruchomościami.

Krystyna Nina Łapińska ma 61 lat, z wykształcenia jest pielęgniarką. Ma także tytuł magistra politologii. W szpitalu Biskupcu przepracowała 28 lat. W latach 2002 – 2007 była wiceburmistrzem tego miasta. Po przygodzie z samorządem rozpoczęła prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Obecnie pracuje jako menedżer w warszawskiej firmie poligraficzno-wydawniczej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.