Nowy prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej Ireneusz Rosik zapowiada zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Planuje również rozszerzenie zakresu działalności spółki tak, by świadczyła ona więcej usług zewnętrznych. Aktualne jest wciąż także uruchomienie czwartej linii, której trasa w większości biegłaby przez teren gminy Szczytno. Do tego potrzebna jest jednak zgoda jej włodarza.

Nowy prezes, nowe plany
Prezes Ireneusz Rosik zamierza m.in. odmłodzić tabor oraz utworzyć w bazie ZKM punkt wymiany opon, który świadczyłby usługi mieszkańcom

Ireneusz Rosik prezesem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie jest od ponad dwóch tygodni. Zajął miejsce Karola Włodkowskiego, który został odwołany przez nową Radę Nadzorczą spółki. W ubiegłym tygodniu nowy prezes spotkał się po raz pierwszy z radnymi na posiedzeniu komisji rozwoju gospodarczego i promocji, by opowiedzieć o swoich planach dotyczących działalności ZKM. Już wkrótce, bo od września, korzystających z miejskiej komunikacji pasażerów czekają zmiany rozkładu jazdy wszystkich linii.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.