Słabe krążenie jest przyczyną bardzo wielu problemów zdrowotnych. Nie musimy jednak mieć poważnej choroby serca, aby cierpieć z powodu słabego krążenia. Bardzo często przyczyną takich dolegliwości jest słaba kondycja wynikająca z siedzącego trybu życia.

O lekach na wzmocnienie sercaPamiętam okres w moim życiu, gdy przygotowywałem się do egzaminu specjalizacyjnego, miałem dużo szkoleń, dodatkowo dyżurowałem i zaniedbałem aktywność fizyczną. Przytyłem 10 kilogramów i gdy spróbowałem biegać, po 200 metrach miałem zadyszkę, zaczynało brakować mi powietrza, serce waliło jak oszalałe i pojawiał się ucisk w klatce piersiowej. Były to objawy charakterystyczne dla niewydolności serca. Oczywiście wiedziałem, że na takie dolegliwości nie potrzebuję tabletek, ale regularnych ćwiczeń. Zacząłem więcej ruszać się i stopniowe ćwiczenia sprawiły, że dzisiaj bez problemu przebiegam kilka kilometrów.

O niewydolności serca mówimy wtedy, gdy dochodzi do zaburzenia czynności serca, co skutkuje zmniejszeniem ilości krwi pompowanej do tkanek. Przyczyną takiego stanu mogą być wady serca – czyli zwężenie lub niedomykalność zastawek lub też arytmia, czyli stan, w którym serce kurczy się niemiarowo, zbyt wolno albo zbyt szybko. Wymienione sytuacje lekarz może łatwo zdiagnozować.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.