Radni powiatowi chcą obniżyć swoje diety. Co prawda tylko o 10% najniższego wynagrodzenia, ale to i tak rzadki gest wśród szczycieńskich samorządowców. Niewykluczone, że i niechętni dotąd jakimkolwiek obniżkom radni miejscy też zdecydują się na podobny krok.

Obniżą sobie diety

POWIAT BARDZIEJ DO PRZODU

Wniosek o obniżenie diet radnych o 10% najniższego wynagrodzenia złożył podczas piątkowej sesji radny i nowo wybrany członek Zarządu Powiatu Jerzy Szczepanek. Jego propozycja spotkała się z jednogłośną akceptacją rady i została skierowana do komisji. - Myślę, że w programie przyszłej sesji taki projekt się znajdzie – zapowiada przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Cielecka.

Radni powiatowi nieznacznie zmniejszyli swoje diety w 2012 roku. Po tamtej obniżce wynoszą one: przewodniczącego – 160% minimalnego wynagrodzenia, wiceprzewodniczących – 110%, członków zarządu – 140%, przewodniczących komisji stałych – 120% i radnych nie pełniących funkcji – 90%. Radny Szczepanek uważa, że jego wniosek nie wymaga uzasadnienia. Powołuje się na to samo, które podawał ponad dwa lata temu. Wówczas gest ten tłumaczył panującym kryzysem oraz oszczędnościami w budżecie samorządu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.