Szczytno już po raz drugi gościło malarzy, którzy zjechali tu na plener. Artyści, poza tworzeniem prac inspirowanych mazurskimi klimatami, prowadzili warsztaty z uczniami oraz dzielili się swoją wiedzą z dorosłymi pasjonatami sztuk plastycznych. Pamiątką po tegorocznym artystycznym spotkaniu jest mural namalowany na ścianie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu.

Oczarowani magią jezior
Pamiątką po tegorocznym plenerze będzie mural na ścianie bazy wodnej MOS zaprojektowany przez Leszka Mierzejewskiego. Obok Leszek Dawski pracujący nad panoramą Szczytna od strony dużego jeziora

PLASTYKA UCZY MYŚLENIA

Malarze z całej Polski już drugi raz zjechali do Szczytna na plener. W tym roku, zamiast w lipcu, odbył się on we wrześniu, dzięki czemu twórcy mogli się bardziej skupić na swojej pracy, z dala od wakacyjnego gwaru. Uczestnicy wydarzenia to artyści mogący się pochwalić znaczącym dorobkiem. W tym gronie znaleźli się m. in. wykładowcy artystycznych szkół i uczelni, których prace można podziwiać w wielu miejscach w kraju oraz poza jego granicami. Plener rozpoczął się 7 września i trwał ponad tydzień. Uczestnicy byli zakwaterowani w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu i tam też tworzyli swoje obrazy. Malarze nie tylko spotkali się w swoim gronie, ale też dzielili się swoimi talentami i wiedzą z mieszkańcami Szczytna. W Miejskim Domu Kultury poprowadzili warsztaty dla dzieci. Każde z nich miało za zadanie stworzyć pracę pod okiem wybranego artysty.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.