Dwudzieste piąte Dni i Noce już za nami. Podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy i turyści bawili się przy zróżnicowanej muzyce, od ciężkiego metalu po disco polo. Spośród gwiazd, które wystąpiły na pl. Juranda, najlepsze wrażenie wywarł sobotni koncert zespołu Bracia z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego.

Od metalu po disco poloJURAND DO SEJMU

Dni i Noce to jedna z tych imprez plenerowych w województwie, które mogą się poszczycić bogatą historią. W tym roku odbyła się po raz 25., ale swoim charakterem nie przypomina już pierwszych edycji, chwalonych m.in. za wysoki poziom artystyczny. Obecnie święto miasta upodobniło się do wielu innych wydarzeń masowych, jakich nie brak w regionie. Do tego w miniony weekend miało silną konkurencję w postaci Dni Grunwaldu, zwieńczonych rekonstrukcją słynnej bitwy. Mimo to, frekwencja w Szczytnie dopisała, na co wpływ ma zapewne fakt, że wstęp na wszystkie wieczorne koncerty od 2007 r. jest bezpłatny.

Święto miasta, tradycyjnie już, rozpoczęło się od wręczenia przez burmistrz Danutę Górską kluczy do bram grodu Jurandowi. Na otwarciu obecnych było wielu parlamentarzystów reprezentujących nasz region. Normą już od lat pozostaje, że przeważają wśród nich przedstawiciele koalicji PO – PSL. Jedynym spoza grona członków partii rządzących był poseł SLD Tadeusz Iwiński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.