Władze powiatu szukają kandydata na dyrektora szpitala. Pełniący od dziewięciu lat jego obowiązki, Marek Michniewicz przeprowadza się do Warszawy za wybranką serca. Urszula Pasławska, której oświadczył się dwa lata temu, awansowała bowiem na wiceministra skarbu.

Odchodzi za głosem serca

SZUKAJĄ SALI NA WESELE

Miesiąc temu dotychczasowa marszałek województwa Urszula Pasławska otrzymała od wicepremiera Waldemara Pawlaka propozycję objęcia stanowiska wiceministra skarbu. – Przyjęłam ją z wielką atencją – mówi „Kurkowi” nowa wiceminister. Odpowiada teraz za przemysł maszynowy, hutniczy i stoczniowy. Do jej kompetencji należy także nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

Wcześniej przez sześć lat była wicemarszałkiem województwa zajmując się m.in. wdrażaniem środków unijnych. - Zostawiam samorząd województwa w bardzo dobrej kondycji. Teraz będę wspierała go w Warszawie - zapowiada.

Awans oznacza konieczność przeprowadzki do stolicy, nie tylko jej, ale również partnera życiowego Marka Michniewicza, pełniącego obowiązki dyrektora szpitala w Szczytnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.