Rodziny zastępcze otaczają troską i opieką dzieci, które z różnych przyczyn zostały odebrane biologicznym rodzicom. Dają im poczucie bezpieczeństwa, miłość oraz ciepło, których nie zaznały w swoich rodzinnych domach. Okazją do podziękowania rodzicom zastępczym była II Gala Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Jerutkach. Nie zabrakło na niej wzruszeń i łez.

Oddają dzieciom swoje serca
W gronie wyróżnionych rodzin zastępczych znaleźli się Anna i Adam Poździałowie, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka

DOBRE WIEŚCI OD WICEMARSZAŁKINI

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Zastępczych „Lepsze dzieciństwo” już po raz drugi zorganizowało Galę Rodzicielstwa Zastępczego Powiatu Szczycieńskiego. W tym roku na jej miejsce wybrano siedzibę Fundacji „Kreolia” w Jerutkach. Na uroczystość przybyli licznie samorządowcy, a także przedstawiciele instytucji współpracujących z PCPR. Nie zabrakło też głównych bohaterów wydarzenia – rodzin zastępczych z powiatu szczycieńskiego i ich wychowanków. Im wszystkim dobre wieści przywiozła wicemarszałkini województwa Sylwia Jaskulska. Jak informowała, jego Zarząd podjął decyzję o przyznaniu szczycieńskiemu PCPR-owi 2 mln zł dofinansowania na realizację projektu wspierającego pieczę zastępczą. Wszystkim, którzy otaczają opieką potrzebujące wsparcia dzieci dziękował starosta Jarosław Matłach, podkreślając, z jakimi emocjami i trudnościami muszą się oni mierzyć każdego dnia. - Wasza determinacja, zaangażowanie, entuzjazm i miłość do drugiego człowieka są ogromne i za to serdecznie się państwu kłaniam – mówił.

CHWILE WZRUSZEŃ

Najbardziej wzruszającym momentem gali były wystąpienia wychowanek rodzin zastępczych, Izabeli i Pauliny, które opowiedziały o swoich niełatwych doświadczeniach i tym, co zawdzięczają „ciociom i wujkom”.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.