Dni i Noce to impreza, która niewiele oferuje młodym ludziom – tak uważa radny Rafał Kiersikowski, postulując, aby na święto miasto zaprosić artystów cieszących się popularnością wśród młodzieży. Problem w tym, że wymieniani przez niego wykonawcy nie chcą grać niebiletowanych koncertów w plenerze.

Oddajmy Dni i Noce młodym
Radny Rafał Kiersikowski wśród wykonawców, których chętnie widziałby na Dniach i Nocach Szczytna wymienia Sanah i Ralpha Kamińskiego. Problem w tym, że nie grają oni na niebiletowanych koncertach

OKROJONA IMPREZA

Podczas styczniowego posiedzenia komisji rewizyjnej radni omawiali wyniki kontroli, która dotyczyła finansowania ubiegłorocznych Dni i Nocy Szczytna. Koszt imprezy zamknął się kwotą ponad 567 tys. zł, z czego przeszło 330 tys. zł stanowiła dotacja z miejskiej kasy, resztę natomiast wyłożyli sponsorzy. Członkowie komisji, bardziej niż na minionym roku, skupiali się jednak na przyszłości święta miasta i byli ciekawi, jak przebiegają przygotowania do tegorocznej edycji. Miejscy urzędnicy na razie nic chcą zdradzać wielu szczegółów. Wiadomo już jednak, że w tym roku, zgodnie ze zgłaszanymi m.in. przez radnych sugestiami, Dni i Noce zostaną skrócone do dwóch dni – koncerty mają się odbyć tylko w sobotę i niedzielę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.