Szczycieński szpital ma wreszcie nowy Oddział Intensywnej Terapii, o który jego personel i dyrekcja zabiegali od dawna. Docelowo znajdzie się na nim sześć łóżek, czyli dwa razy więcej niż dotychczas. Inwestycja pozwoli nie tylko na lepszą opiekę medyczną nad pacjentami, ale daje szansę na pozyskanie młodych lekarzy rezydentów.

Oddział z najwyższej półki
Uczestnicy otwarcia nowego OIT-u zgodnie podkreślali jego rolę w rozwoju szczycieńskiego szpitala. Od lewej ordynator oddziału doktor Pelagia Hołdyńska, wojewódzki konsultant z dziedziny anestezjologii prof. Dariusz Onichimowski, dyrektor szpitala Beata Kostrzewa, starosta Jarosław Matłach i wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska

SZEŚĆ ŁÓŻEK ZAMIAST DWÓCH

Ciąg dalszy inwestycji w szczycieńskim szpitalu. Zaledwie kilka tygodni temu oddano do użytku Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla przewlekle chorych pacjentów, a w minionym tygodniu miało miejsce otwarcie nowego Oddziału Intensywnej Terapii. W uroczystości, oprócz kierownictwa placówki i władz powiatu, uczestniczyła także wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska oraz wojewódzki konsultant z dziedziny anestezjologii prof. Dariusz Onichimowski. Nowy OIT mieści się w pomieszczeniach dawnej izby przyjęć, która w ubiegłym roku została przeniesiona do nowo wybudowanego SOR-u.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.