Maturzyści z powiatu szczycieńskiego osiągnęli trzeci wynik w województwie pod względem zdawalności, wyprzedzając rówieśników z największych miast regionu – Olsztyna i Ełku. W głównej mierze zapracowali na to uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Tam egzamin dojrzałości zdało 95% maturzystów.

limg("08_FOTO.JPG", "Maturzyści z Zespołu Szkół nr 3 zasłużyli na pochwały. W ich szkole zdawalność egzaminu dojrzałości wyniosła prawie 95%

(zdjęcie z tegorocznego pożegnania klas III)");

ZS 3 NAJLEPSZY

Tegoroczne wyniki matur w kraju wypadły słabo. Egzamin zdało zaledwie 71% uczniów. W województwie warmińsko – mazurskim poszło im jeszcze gorzej. Tu z maturą nie poradziło sobie aż 32% przystępującej do niej młodzieży. Na tym tle powiat szczycieński prezentuje się jednak nieźle. Choć tegoroczny wynik (72%) znacząco odbiega od ubiegłorocznego (84%), to i tak jest jednym z najlepszych w regionie. Lepszy osiągnęły tylko powiaty: węgorzewski (80%), a także nidzicki i ełcki (76%). W tyle zostały za to największe miasta regionu – Olsztyn i Elbląg (70%). Wynik powiatu szczycieńskiego wywindowali z pewnością maturzyści z Zespołu Szkół nr 3.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.