W ubiegłym tygodniu miało miejsce symboliczne otwarcie ośmiu wyremontowanych ulic w Szczytnie: Orzeszkowej, Broniewskiego, Klasztornej, Norwida, Kolberga, Spółdzielczej, Leśnej i Łomżyńskiej. Inwestycja pochłonęła blisko 12 mln zł, z czego prawie 6 mln zł stanowiło dofinansowanie z rządowych programów.

Osiem ulic po nowemu
W symbolicznym przecięciu wstęgi na ul. Orzeszkowej, oprócz wojewody Artura Chojeckiego (z lewej) i burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, udział wzięli także wykonawca inwestycji, Mariusz Kwieciński z firmy „Kwiat” (drugi z lewej), a także radni i przedstawiciel mieszkańców

Zakończyła się największa w ostatnich latach inwestycja związana z poprawą infrastruktury drogowej na terenie Szczytna. Osiem ulic lub ich odcinków doczekało się generalnych remontów obejmujących m.in. budowę nowych nawierzchni asfaltowych lub z kostki brukowej. Realizacja zadania była rozłożona na dwa lata. Jego całkowity koszt sięgnął 11,8 mln zł, z czego 5 mln zł stanowiło dofinansowanie z programu Polski Ład, a niemal 1 mln zł (ul. Broniewskiego) stanowiły środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Symboliczne zakończenie inwestycji odbyło się w połowie minionego tygodnia na dwóch ulicach – Orzeszkowej i Broniewskiego z udziałem wojewody warmińsko – mazurskiego Artura Chojeckiego, burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, radnych i mieszkańców.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.