W ciągu minionego tygodnia szczycieńska komenda policji została zalana falą zgłoszeń od osób, które padły ofiarą internetowych oszustów.

Oszuści łowią ofiary w sieci
St. sierż. Izabela Cyganiuk: - Ofiarami ataków hakerskich staje się coraz większa liczba użytkowników sieci

W czwartek 7 października 55-letni mieszkaniec Szczytna powiadomił mundurowych, że za pośrednictwem sieci zaoferował sprzedaż dziecięcego łóżeczka turystycznego. Zainteresowana jego zakupem okazała się kobieta posługująca się imieniem Marta. Oszustka wprowadziła w błąd sprzedającego, w wyniku czego przelał on na jej konto 2,9 tys. złotych.

Następnego dnia mieszkaniec gminy Wielbark złożył zawiadomienie, że za pośrednictwem internetu kupił ekspres do kawy o wartości 330 złotych. Pieniądze za towar zostały przelane na konto sprzedającego, ale urządzenie nie dotarło do nowego właściciela.

Tego samego dnia 34-latka ze Szczytna zgłosiła, że nieznana jej osoba złamała zabezpieczenia należącej do niej karty płatniczej. Wskutek tego kobieta straciła 2,7 tys. złotych.

Natomiast w sobotę 9 października 45-letnia mieszkanka Szczytna opowiedziała oficerowi dyżurnemu o tym, jak wprowadzono ją w błąd co do zakupu ubrań oferowanych na jednym z portali sprzedażowych. W wyniku podjętej transakcji nieznana 45-latce osoba włamała się na jej konto bankowe i pobrała z niego 3 tys. złotych.

Na tym jednak nie koniec internetowych oszustw.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.