Co najmniej 105 osób zdołał oszukać 32-letni słuchacz kursu podstawowego WSPol z Piotrkowa Trybunalskiego, który na jednym z portali społecznościowych zorganizował zbiórkę na rzecz swojego rzekomo chorego dziecka. Przełożeni mężczyzny podjęli już decyzję o jego zawieszeniu i wszczęciu procedury usunięcia ze służby. Został także skreślony z listy słuchaczy.

Oszust w mundurze
32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, decyzją komendanta – rektora WSPol, został skreślony z listy słuchaczy kursu podstawowego

Słuchacz kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w minionym tygodniu na terenie uczelni. Jest to 32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, pełniący służbę w łódzkich oddziałach prewencji. Na kursie w Szczytnie przebywał od 20 marca. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych zorganizował nielegalną zbiórkę pieniędzy na swoje rzekomo chore dziecko. Sprawa wyszła na jaw m.in. dzięki policjantce prowadzącej na co dzień fanpage „Z pamiętnika policjantki”.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.