Pod koniec starego roku udostępniono podróżnym główny budynek dworca w Szczytnie, a w ubiegłym tygodniu poznikały ogrodzenia z terenu powstałego obok parkingu (fot. 1) - przybyło w ten sposób przydatnych w tym rejonie miejsc postojowych, także dla rowerzystów, dla których wybudowano specjalny odcinek ścieżki.

Otwarcia akt drugiNie ma już też tymczasowych budyneczków – stróżówki i poczekalni. Do uroczystego przecięcia wstęgi – o ile do niego w ogóle dojdzie – jeszcze trochę zostało. Trudno bowiem uznać, że wszystko jest tutaj obecnie na tip-top. Miejsca przeznaczone na parking rodzinny były w miniony weekend w połowie zajęte przez kontener z niewywiezionymi jeszcze śmieciami (fot. 2) . Niepowyrywane są chwasty, które zdążyły wyrosnąć między kostkami, uporządkowania wymagają przyległości (fot. 3) , ale z całą pewnością jest to część Szczytna, której wiele osób z innych miejscowości będzie nam wkrótce zazdrościć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYŁĄCZONA ILUMINACJA

Ci, którzy udają się na wieczorne spacery w rejonie szczycieńskiego ratusza, zauważyli niewątpliwie, że wygaszono już świąteczną iluminację. Była ona skromniejsza, niż w ostatnich latach, ale prezentowała się nieźle. Została choinka na placu Juranda, z lamp na pasażu w pobliżu ruin nie zdemontowano jeszcze świątecznych dodatków (fot. 4) , ale te już nie świecą. Resetu dokonano tuż po zakończeniu liturgicznego okresu bożonarodzeniowego, czyli na początku minionego tygodnia. Co ciekawe, w kościołach specjalne iluminacja będzie włączona aż do 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej), gdy tradycja nakaże ją wraz z pozostałymi dekoracjami pochować. Podobnie było na ulicach Szczytna w latach ubiegłych. Z dobrym zresztą skutkiem – przypomnijmy, że dwa lata wstecz stolica naszego powiatu zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najładniejszą iluminację „Świeć się z Energą”. Tegoroczny minimalizm wynika z odgórnych sugestii, by podjąć rozmaite działania na rzecz oszczędzania energii. W związku z tym energetyczny operator zadecydował o tym, by czasowo zaniechać dotychczasowej formuły konkursu. Na jego stronie już w grudniu pojawił się komunikat:

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.