Urszula Piskorska od blisko trzydziestu lat towarzyszy kobietom w najpiękniejszym i zarazem trudnym momencie, jakim są narodziny dziecka. Jej fachowa wiedza, ale przede wszystkim ciepło, empatia i troskliwość zostały docenione przez pacjentki, których głosy zadecydowały o tym, że położna ze szczycieńskiego szpitala zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Pacjentki traktuje jak córki
Urszula Piskorska: - Każdy kolejny dyżur jest nową przygodą

DOCENIONA PRZEZ KOBIETY

Kampania i konkurs „Położna na medal” to inicjatywa, która poprzez edukację i promocję dobrych praktyk pokazuje rolę, jaką pełnią dziś położne. Akcentuje konieczność podnoszenia standardów opieki okołoporodowej i daje możliwość pacjentkom oraz ich rodzinom, aby podziękować położnym za ich pomoc i wsparcie. Do ubiegłorocznej, ósmej już edycji plebiscytu zgłoszono 611 kandydatek z całej Polski, na które można było głosować od początku kwietnia do końca grudnia. Łącznie na nominowane położne oddano 9700 głosów. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Drężek – Skrzeszewska z olsztyńskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, na którą głosowało 711 osób.

Na drugim miejscu znalazła się Urszula Piskorska ze szpitala w Szczytnie (605 głosów). Pracę w szczycieńskim ZOZ-ie rozpoczęła w 1998 r., a od 2013 r. jest również położną rodzinno – środowiskową w POZ Omega – Med. Pani Urszula to specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego i uczestniczka wielu specjalistycznych kursów.

ZMIANY NA LEPSZE

Co skłoniło ją do wyboru tego zawodu?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.