Od 28 sierpnia w szczycieńskim szpitalu nie funkcjonuje oddział chirurgiczny. Stan taki ma potrwać około miesiąca. Powodem jest nagłe zachorowanie ordynatora oraz braki kadrowe personelu. Tymczasem znany jest już pełny skład komisji, która ma wyłonić nowego dyrektora placówki.

Paraliż chirurgii

ZAWIESZONY ODDZIAŁ

Kolejne niepokojące wieści docierają ze szczycieńskiego szpitala. Od 28 sierpnia nie funkcjonuje tu oddział chirurgiczny. Wśród pracowników zaczęły krążyć pogłoski, że został on zlikwidowany, co miałoby być wstępem do zamknięcia szczycieńskiej lecznicy i masowych zwolnień. P.o. dyrektora ZOZ-u Beata Kostrzewa dementuje te plotki.

- Oddział chirurgiczny nie został zlikwidowany. Wystąpiliśmy do wojewody z wnioskiem jedynie o czasowe zaprzes tanie jego działalności. Powodem jest nagłe zachorowanie ordynatora i braki kadrowe personelu lekarskiego – tłumaczy. Wicestarosta Sylwia Jaskulska dodaje, że lekarzom kończą się kontrakty.

- Szukamy nowego ordynatora chirurgii. Jego dotychczasowemu asystentowi kończy się kontrakt i nie chce on już go przedłużyć – mówi wicestarosta. Uspokaja, że zawieszenie działalności ma potrwać maksymalnie do 1 października.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.