Samorząd pasymski jest liderem w województwie warmińsko-mazurskim pod względem uzyskiwanych ogólnych dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Na przeciwnym biegunie znajduje się stolica powiatu. W gronie miast powiatowych Szczytno zajmuje 207. miejsce w Polsce, najniższe od roku 2010 roku. Jeszcze gorzej w kategorii powiatów wypada szczycieński. Z dochodem 981 zł na osobę okupuje przedostatnie miejsce w województwie.

Pasym najbogatszy w województwie
Pasym bezapelacyjnie przewodzi wszystkim samorządom w województwie warmińsko-mazurskim

Tydzień temu opublikowaliśmy ranking dotyczący zamożności miast i gmin pod względem dochodów na jednego mieszkańca za rok 2021. Klasyfikacja oparta była na danych ministerstwa finansów i uwzględniała tylko dochody z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz udziały w dochodach budżetu państwa.

Dziś zamieszczamy podobne zestawienie, ale z uwzględnieniem wszystkich pozyskiwanych przez samorządy dochodów, z wyjątkiem dotacji na inwestycje. To sprawia, że w porównaniu z poprzednią klasyfikacją znacznie poprawiły się notowania gminy Pasym, która z trzeciej awansowała na pierwszą lokatę w powiecie i gminy Rozogi, przesuwającej się z ostatniej pozycji o dwie wyżej. Jej miejsce w zestawieniu szczycieńskich miast i gmin przejmuje stolica powiatu. W gronie miast powiatowych Szczytno zajmuje 207. miejsce w Polsce, najniższe od roku 2010 roku. W województwie warmińsko-mazurskim wyprzedzamy tylko Bartoszyce, Braniewo, Kętrzyn i Działdowo. Jeszcze gorzej w kategorii powiatów wypada szczycieński. Z dochodem 981 zł na osobę okupuje przedostatnie miejsce w województwie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.